czyszczenie kuchenki gazowej
fot. screen Youtube / Clean My Space

Czyszczenie kuchenki gazowej jest trudniejsze niż czyszczenie płyty indukcyjnej. Głównie dlatego, że urządzenie to ma więcej trudno dostępnych miejsc. Samo ich przetarcie nie wystarczy – musimy ją starannie doczyścić, tylko czym? Jak to zrobić skutecznie, aby równocześnie czynność zajęła jak najmniej czasu?

Domowy patent na wyczyszczenie kuchenki gazowej

Ratunkiem jest wazelina. To doskonała metoda, z której korzystają profesjonaliści. Wazelina potrafi rozpuszczać tłuszcz i brud, czyli to, co z reguły znajduje się na powierzchni kuchenki gazowej.

Stosowanie silnych detergentów niesie ze sobą pewne ryzyko, chociażby związane z wdychaniem oparów. Po co narażać się na niebezpieczeństwo, skoro można równie dobrze ogarnąć kuchenkę i czuć wyłącznie przyjemną woń wazeliny?

Zabrudzenia nie mają z nią szans!

Aby umyć kuchenkę przy pomocy wazeliny, najpierw bierzemy szmatkę z mikrofibry albo bawełny, nakładamy na nią odrobinę wazeliny, a potem zaczynamy solidnie przecierać powierzchnię urządzenia. W przypadku dużych lub uporczywych zabrudzeń nie ścieramy z nich wazeliny natychmiast, lecz po kilku minutach, aby preparat zadziałał. Następnie usuwamy trudne plamy czyścikiem z wełny stalowej, który można kupić w wielu supermarketach.

Wazelina to środek tak niezawodny, że pomoże nawet w czyszczeniu szyby piekarnika. A wszystko za sprawą jej silnego działania zmiękczającego. Zaschnięty tłuszcz znika od razu!
Nakładamy wazelinę na poplamioną tłuszczem szybę piekarnika i czekamy kilkanaście minut. Potem usuwamy ją delikatną szmatką lub ręcznikiem papierowym.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną?

Domowe metody pomogą ci wydajnie i bezpiecznie wyczyścić kuchenkę indukcyjną. Urządzenie będzie czyste i błyszczące w kilka minut. Koniecznie wypróbuj ten trik!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!