Wyczyść tym meble tapicerowane. Będą perfekcyjnie czyste

mycie mebli tapicerowanych
fot. screen Youtube / DIY Lily Ardor

Zauważyliście na swojej kanapie włoski i troczki? Pewnie zastanawiacie się, jak je sprawnie usunąć. Przychodzimy więc z pomocą i zdradzamy wam niezwykle poręczny trik. Wypróbujcie sztuczkę z rękawiczką!

REKLAMA

Jak pozbyć się sierści zwierząt domowych z kanapy przy pomocy rękawiczki?

Nakładamy rękawice i od razu przystępujemy do czyszczenia. Warto wiedzieć, że z mocniejszych tkanin znacznie łatwiej usunąć sierść, wcześniej trzeba pamiętać o delikatnym zwilżeniu rękawic. Pamiętajcie też o tym, aby na wcześniej zrobić krótki test na kawałku tkaniny. Wystarczy dotknąć ją wilgotnymi rękawicami i sprawdzić, czy nie pozostawiają trwałego śladu.

Warto użyć różnych rękawic dla różnych materiałów, aby zorientować się, które sprawdzają się najlepiej. Należy szybko pocierać meble we wzorach, które zachodzą na siebie i starać się nie pomijać żadnych miejsc. Najpierw można pocierać materiał pociągnięciami w poziomie, a zakończyć na czyszczeniu w pionie.

REKLAMA

Niewykluczone, że w celu pozbycia się sierści z mebli, proces trzeba będzie powtarzać kilka razy, wtedy zadanie zostanie wykonanie precyzyjnie. Po skończeniu pracy jednorazowe rękawiczki mogą trafić do kosza na śmieci. Natomiast te wielokrotnego użytku można starannie wyszorować mydłem do rąk i pozwolić im wyschnąć.

Przetarcie kanapy gąbką

Rękawiczka musi być wilgotna, bo taka zadziała lepiej, ale nie dotyczy to gąbki. Przedmiot ten powinien być suchy, wówczas skutecznej zbierze sierść i rozmaite włoski, które znajdują się na meblach tapicerowanych.

Jak przygotować domowy preparat odświeżający do mebli tapicerowanych?

Składniki:
0,5 łyżki soli
2,5 łyżki sody oczyszczonej

REKLAMA

Dwa powyższe składniki połączcie ze sobą i rozsypcie, najlepiej przy pomocy kuchennego sitka, potem taki środek połóżcie na sofie. Po pewnym czasie najlepiej na następny dzień chwyćcie za odkurzacz i usuńcie mieszankę soli i sody, postarajcie się robić to dokładnie, aby w zakamarkach nie było pozostałości. Jeżeli odkurzacz sobie nie poradzi, to nic straconego!

Skorzystajcie z innego sposobu – weźcie szmatkę z mikrofibry i zwilżcie ją w czystej wodzie, a potem dokładnie odciśnijcie jej nadmiar. Przecierajcie kanapę do momentu, aż zejdzie z niej cały domowy preparat. W ten sposób przyspieszycie efekt jego działania, a mebel będzie ładnie wyglądać i pachnieć!

Podziel się: