REKLAMA

REKLAMA

Ławki niepodległości to inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej. Ma być ich w całym kraju 100 dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Początkowo, za czasów ministra Antoniego Macierewicza, resort obrony miał stawiać kolumny niepodległości, jednak porzucono ten pomysł właśnie na rzecz instalowania w całym kraju ławek.

Na pomyśle czczenia w ten sposób 100. rocznicy niepodległości dziennikarze, politycy oraz szerzej nieznani internauci nie zostawiają suchej nitki. Krytykowany jest głównie wygląd ławek i wysoki koszt projektu, na który pójdą aż 4 miliony złotych z publicznych pieniędzy.

REKLAMA

„Kibicowałem zamianie łuków na ławki niepodległości, ale to co widzę, to jakiś koszmarek. Ani urody, ani funkcjonalności, ani trwałości. Miliony w błoto”, napisał na Twitterze Konrad Piasecki z TVN.

„W >>Rzepie<< o tym, że 11 raz drożeje lek dla dzieci po przeszczepach. W >>DGP<< wywiad z prof. B. Łozą o tragicznej sytuacji psychiatrii. Tymczasem na betonowe ławki MON ma, IPN szasta pieniędzmi na lewo i prawo”, skomentowała inicjatywę MON Estera Flieger z „Gazety Wyborczej”.

REKLAMA

„Mam nadzieję, że w przestrzeni mojego miasta te parodie z przewróconej lodówki z wyrwanym krzesełkiem stadionowym, nie staną”, podsumował estetykę ławek niepodległości poseł PO Michał Szczerba.

REKLAMA

REKLAMA