REKLAMA

kobieta przed lusterkiem
fot. screen Youtube / Dr. Anil Rajani

Czasami łatwe i jednocześnie skuteczne sposoby na zmarszczki są na wyciągnięcie ręki i kosztują tyle, co nic. Dla kobiet pragnących odmłodzić skórę i w sposób nieinwazyjny zwalczyć zmarszczki mamy świetną wiadomość. Wystarczy udać się do apteki i kupić produkt za kilka złotych. Już po pierwszym zastosowaniu cera stanie się bardziej elastyczna, promienna, a zmarszczki mniej widoczne.

REKLAMA

Nie musisz wydawać majątku na kremy przeciwzmarszczkowe i specjalne zabiegi

Czasami nawet niepozorne produkty o całkiem innym zastosowaniu zadziałają lepiej na zmiany starcze niż drogie kremy przeciwzmarszczkowe czy zabiegi kosmetyczne. Niektóre wyroby lecznicze z apteki zawierają substancje, które poprawiają stan naskórka, wpływają na jego uelastycznienie, nawilżenie, a tym samym są w stanie redukować zmarszczki. A kosztują mniej niż 15 złotych.

Maść z witaminą F
Szukając skutecznej metody na zmarszczki, warto zajrzeć do apteki i kupić maść z witaminą F. Ten specyfik jest przeznaczony do leczenia oparzeń, aczkolwiek świetnie spisze się też w walce ze zmarszczkami. Maść nawilża i uelastycznia skórę i chroni ją przed rozpadem kolagenu. Ślady starzenia zostają maksymalnie wygładzone, więc cera wygląda o wiele młodziej. Za maść z witaminą F zapłacisz w aptece tylko około 11-15 zł.

REKLAMA

Pasta cynkowa
Kolejna tania metoda na zmarszczki to pasta cynkowa. Cynk to antyoksydant wpływający na sprężystość skóry. Producenci kosmetyków przeciwzmarszczkowych stosują go na potęgę w swoich wyrobach. Tlenek cynku ma działanie ściągające, a więc cera staje się wygładzona i lepiej napięta. Pasta z cynkiem przeznaczona do walki z trądzikiem eliminuje także zmarszczki. W aptece kosztuje tylko kilka złotych.

Krem z witaminą A
Jeszcze jeden apteczny patent na zmarszczki, to krem na odmrożenia zawierający witaminę A. Ta substancja wspomaga regenerację komórek, przez co pomaga wytwarzać nowy naskórek. Natomiast w głębszych warstwach skóry, krem wzmaga wydzielanie kolagenu i polepsza przepływ krwi, więc skóra jest idealnie odżywiona i wygląda promiennie. Krem z witaminą A można kupić już od 6 złotych w górę.

REKLAMA

Czytaj też: Wyjmij z lodówki i rozsmaruj wokół ust. Zmarszczki palacza znikną na dobre

REKLAMA