zmarszczki palacza wokół ust
fot. screen Youtube / Natural Injector – Emily Dowe, PA-C

Każda kobieta pragnie mieć gładką i pełną blasku skórę. Jednak czasu nie da się zatrzymać i ten u wielu osób zostawia swój ślad na twarzy. Na szczęście zmarszczki palacza można zwalczyć domowym sposobem.

Kosmetyki domowej roboty

Za sklepowe kosmetyki trzeba czasami słono zapłacić. Zresztą podobnie jest ze specjalistycznymi zabiegami, czy operacjami plastycznymi, które zwykle kosztują fortunę. Domowe patenty są mało kosztowne i równie skuteczne. Jeśli nawet sądzisz, że to niewiele pomoże, to chociaż spróbuj – przecież nie masz nic do stracenia. A może własnoręcznie zrobione kosmetyki wspaniale odżywią skórę i profesjonalny zabieg nie będzie konieczny?

Maska na zmarszczki palacza to świetnie działający domowy specyfik. Wystarczy zaaplikować ją kilka razy, a cera stanie się sprężysta, natomiast zmarszczki prawie że niewidoczne. Eliminuje głównie objawy starzenia, które są dostrzegalne dookoła ust. Kosmetyk przyrządzasz z zaledwie 2 składników z chłodziarki. Pierwszy z nich to ogórek – zapewnia nawilżenie i napina skórę. Drugim komponentem jest białko jajka – to skarbnica elastyny i kolagenu. Obydwa składniki w połączeniu ze sobą dają spektakularne rezultaty.

Maseczka na zmarszczki palacza – jak ją przygotować?

Najpierw umyj ogórka, obierz go, a potem rozdrobnij (blenderem lub nożem). Odciśnij nadmiar soku, aby pozostał jedynie sam miąższ. Teraz dodaj do niego białko jajka i zamieszaj. Kosmetyk jest gotowy. Możesz go zaaplikować na twarz, a zwłaszcza na zmarszczki otaczające usta i trzymać na skórze przez kilkanaście minut, a później zmyć ciepłą wodą. Aby zauważyć pierwsze efekty, stosuj ten specyfik minimum kilka razy w tygodniu.

Już w młodym wieku warto pielęgnować skórę, bo wytwarza ona kolagen jedynie do 25. roku życia. Jeśli więc chcesz zachować młody wygląd na dłużej, codziennie stosuj kremy nawilżające i serum, a raz w tygodniu dogłębnie oczyszczaj cerę. Dieta także odgrywa ważną rolę. Warto ograniczyć spożycie żywności przetworzonej i pić co najmniej 1,5 litra wody na dobę.

Czytaj też: Wetrzyj w skórę jedną kroplę. Ukąszenie meszki zniknie błyskawicznie


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!