REKLAMA

Kościół
Fot. TikTok

Do szokujących scen doszło w Sanoku. Niezidentyfikowany mężczyzna wszedł na ołtarz z piwem w ręku, po czym udawał prowadzenie mszy świętej. Zdarzenie, które zostało zarejestrowane na nagraniu, miało miejsce w kościele Franciszkanów.

REKLAMA

Na wideo opublikowanym w sieci przez „Korso Sanockie” widać mężczyznę w koszulce z napisem „Prosto”. Stał przy ołtarzu i składał ręce jak do modlitwy, opierając się o mensę ołtarzową. Przed nim stała butelka popularnej marki piwa.

Przez cały czas mężczyzna wygłaszał swoje „kazanie”. Nie wiadomo jednak, czy ktoś mu w tym towarzyszył, ponieważ na nagraniu nie słychać dźwięku. W związku z tym nie jest znana także treść jego mowy.

REKLAMA

W pewnym momencie mężczyzna rozłożył szeroko ręce, po czym złożył je na piersiach. W ten sposób niemal dokładnie odwzorował to, co robią duchowni podczas odprawiania mszy świętej. Potem zabrał piwo ze stołu i wyszedł przed ołtarz, po czym położył je obok czarnej czapki.

W następnych fragmentach widać, jak samozwańczy duchowny podciąga spodnie, zakłada biało-niebiesko-granatową koszulę, bierze do ręki papierową torbę oraz pozostawione na uboczu alkohol i czapkę, a następnie wychodzi, krocząc z powagą między ławkami.

REKLAMA

@korsosanockie

Wszedł z piwem na ołtarz i głosił kazanie w kościele Franciszkanów w Sanoku #tiktokviaral #sanok #dlaciebie #dc #fypp #goviral #foryoupage #korsosanockie

♬ oryginalny dźwięk – Korso Sanockie – Korso Sanockie

REKLAMA