pilot do TV
fot. Pixabay

Zwykle po ciężkim dniu pracy marzymy tylko o tym, aby usiąść wygodnie na kanapie i obejrzeć coś w telewizji. Wtedy bierzemy pilot i nagle okazuje się, że nie działa. Poznaj niezawodny patent na wyczerpane baterie w pilocie.

Wyczerpane baterie w pilocie to nie koniec świata. Oto sposób na rozwiązanie problemu

Jeśli nie masz w domu nowych baterii do pilota, a za chwilę zaczyna się Twój ulubiony serial, to masz dwa wyjścia. Możesz udać się do sklepu po nowe baterie albo skorzystać z naszej metody. Zazwyczaj są potrzebne baterie oznaczone literami: AAA bądź AA. Nie masz w zasięgu ręki ani pierwszych ani drugich? Użyj folii aluminiowej. Oprócz niej przyda Ci się odrobina cierpliwości i zdolności manualnych.

Najpierw wytnij niewielki fragment folii, a potem złóż ją w nieduży kwadrat, aby idealnie wpasował się między baterie. Następnie usytuuj 2 kawałeczki tam, gdzie są zamontowane metolowe sprężynki i jest narysowany minus. Dopilnuj, aby kwadracik z folii aluminiowej dotykał też baterii, bo stosując ten patent, opierasz się na regułach fizyki. Folia jest swego rodzaju mostkiem przewodzącym, który zasila na pierwszy rzut oka zużyte baterie. Kiedy nawet masz inny model baterii, niż potrzebujesz, to także możesz z powodzeniem zastosować tę metodę. Wówczas identycznie składasz folię aluminiową w kwadrat i kładziesz między baterią a sprężynką.

Do czego jeszcze może się przydać folia aluminiowa?

Folii nie musisz używać wyłącznie w kuchni. Produkt ten ma dużo więcej możliwości. Nieduży fragment wrzuć do prania, a ciuchy przestaną się elektryzować. Zwiń ją w kulkę, a zobaczysz, że domyje nawet przypalony ruszt czy blachę. Spróbuj zainstalować ją na oknie, a ochłodzi pokój w czasie upałów. Na tym nie koniec. Jeśli masz problem ze słabym łączem Wi-Fi, to pomoże Ci właśnie aluminium, które przyśpieszy działanie routera. Wystarczy urwać fragment folii i wsunąć go za lub pod router. Sygnał błyskawicznie się zwiększy, a internet będzie szybszy.

Czytaj też: Lepszego środka nie znajdziesz. W mig usuwa plamy z długopisu


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę