REKLAMA

roślina doniczkowa
fot. screen Youtube / Moody Blooms

O tej porze roku kwiaty doniczkowe potrzebują naszej pomocy. Zanim przyjdzie zima, wiele gatunków przechodzi w stan hibernacji, a ich wgląd znacząco się pogarsza. Zwykle nie mamy pojęcia, jak odratować rośliny. Dobra odżywka jest tutaj na wagę złota.

REKLAMA

Jak sezon jesienno-zimowy wpływa na rośliny domowe?

Niska temperatura i ograniczony dostęp do światła słonecznego skłaniają nas do tego, aby w szczególny sposób zadbać o rośliny. Odpowiednia odżywka będzie tu nieoceniona. Następną zagwozdką są grzejniki, które mogą pogorszyć kondycję kwiatów. Co prawda, niektóre okazy preferują ciepłe, suche powietrze, ale pozostałymi roślinami musimy się zająć. Co wtedy zrobić?

Ta odżywka uratuje kwiaty doniczkowe

Wzmocnienie do roślin przygotujesz z tego, co masz w szafce kuchennej. Chodzi o płatki owsiane. Produkt ten jest źródłem wapnia, magnezu, potasu, cynku i fosforu. Poprawia wygląd kwiatów i przyspiesza ich rozwój. Taki domowy specyfik to również patent na oszczędzanie. Za profesjonalny środek w sklepie ogrodniczym zapłaciłbyś krocie.

REKLAMA

Preparat bazujący na płatkach owsianych przygotujesz na dwa sposoby. Sam oceń, który jest lepszy. Pierwszy polega na zmieleniu płatków owsianych i połączeniu ich z wierzchnią warstwą gleby. Możesz też użyć odżywki w formie płynnej – to drugi sposób. Trzy łyżki płatków zalej litrem wody i odstaw na 3 godziny. Później zawartość odcedź i gotowe. Takim nawozem podlewaj kwiaty nie częściej niż raz w miesiącu. Dzięki temu prędko odżyją i znów będą królami parapetów.

Czytaj też: Zmiel i wrzuć do doniczki. Drzewko szczęścia przestanie gubić liście

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA