REKLAMA

dywan
fot. screen Youtube / Star Rugs – Best Online Rugs Australia

Dywan to popularny dodatek, który nadaje wnętrzu przytulności i charakteru, ale niektórzy całkowicie rezygnują z tej ozdoby w swoim domu. Szkoda, bo to interesujący element wystroju pomieszczeń. Dywan niestety ulega zabrudzeniom. Codziennie po nim chodzimy, a w międzyczasie mogą spadać na niego np. okruszki jedzenia. Jednak czyszczenie dywanu wcale nie musi być męczące i zajmować nam wielu godzin. Zobacz, jak doprowadzić go do porządku domową metodą.

REKLAMA

Jak odnowić dywan? Wypróbuj łatwy sposób

Zanim zabierzesz się za pranie dywanu, wcześniej go dokładnie odkurz. Czyszczenie możesz wykonać przy pomocy sody oczyszczonej, która dodatkowo zneutralizuje przykrą woń. Jak jej użyć?

Sodą posyp dywan, a w obszarach wymagających dogłębnego mycia, wetrzyj ją suchą gąbką. Zostaw wszystko na kilka godzin, a potem solidnie odkurz cały materiał. A jak uporać się z plamami na dywanie?

REKLAMA

Skuteczny sposób na usuwanie plam z dywanu

Jeśli goście już w drodze, a na twoim dywanie w pewnych miejscach są okropne plamy, w tej sytuacji wybawieniem może okazać się woda utleniona. Szczególnie polecana jest właścicielom małego pieska. Nadtlenek wodoru wyeliminuje nawet plamy z moczu.

Roztwór 3% wody utlenionej zaaplikuj na uporczywe plamy i chwilę poczekaj. Następnie zetrzyj preparat ściereczką. Pamiętaj, aby stosować go ostrożnie w przypadku ciemnych dywanów, bo mogą się odbarwić.

REKLAMA

Zobacz również: Trik z płynem do naczyń przyda się każdemu. Można sporo zaoszczędzić

REKLAMA