Wymieszaj 2 składniki i podlej truskawki
Pixabay

Wymieszaj 2 składniki i podlej truskawki, a plony będą obfite jak nigdy wcześniej. Żałuj, że nie znałeś tego triku wcześniej.

Truskawki to owoce, które kojarzą się nam z letnimi przyjemnościami i słodkim smakiem. Wiele osób ma je w swoim ogródku, ponieważ takie smakują najlepiej. Aby podwoić plony i jeszcze bardziej wzmocnić ich słodycz i soczystość, wystarczy zastosować prosty patent.

Wymieszaj 2 składniki i podlej truskawki. Plony będą obfite jak nigdy wcześniej

Do spryskiwacza z wodą dodaj dwa składniki – kawałek banana i łyżkę miodu. Banany są bogate w potas, który jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu roślin. Dodanie kawałka banana do wody, którą podlewamy truskawki zapewnia im dodatkową dawkę tego ważnego składnika. Potas korzystnie wpływa na zdrowie rośliny i przyczynia się do prawidłowego rozwoju i wydajności.

Miód to naturalny słodzik, który nadaje smak, ale również dostarczy truskawkom cennych składników odżywczych. Pomaga dostarczyć dodatkową energię i pożywienie tym pysznym owocom. Miód zawiera także enzymy i antyoksydanty, które korzystnie wpływają na zdrowie roślin. Podlewaj truskawki tą mieszanką regularnie – raz na tydzień. Pamiętaj, że najlepiej podlewać je wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, aby uniknąć nadmiernego parowania wody.

Dzięki temu będziesz mieć truskawki, które są nie tylko słodkie i soczyste, ale również zdrowsze i bardziej odporne na stresy środowiskowe. Składniki odżywcze dostarczane przez banany i miód pomogą roślinom rosnąć i owocować obficie, dlatego podwoisz swoje plony.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę