Wymieszaj i wlej w żelazko. Będzie jak nowe w kilka minut

Wymieszaj i wlej w żelazko
Pixabay

Wymieszaj i wlej w żelazko, a będzie jak nowe w błyskawicznym tempie. To sposób, który przyda się każdemu, kto prasuje regularnie. 

REKLAMA

Żelazko to niezbędne narzędzie w każdym domu. Służy do prasowania odzieży, firan, czy zasłon. Niestety, z dłuższym czasem użytkowania żelazko może stracić swoją skuteczność, a w najgorszym przypadku może pojawić się na nim rdza. Na szczęście jest świetny patent na to, aby przywrócić mu dawny wygląd.

Wymieszaj i wlej w żelazko. Będziesz zaskoczony efektem

Przygotuj mieszankę z kilku składników, po jednej łyżce: sól, mąka, 1/4 szklanki octu, woda. Wymieszaj w równych proporcjach sól i mąkę na ściereczce, a następnie potrzyj nią płyty żelazka. Rozgrzej żelazko do wyższej temperatury, a potem umieść 1/4 szklanki octu w żelazku i uzupełnij go wodą. Połóż żelazko w stabilnym miejscu, aby płyta była skierowana do góry, a woda z octem mogła się skutecznie wymieszać. Ustaw żelazko na maksymalną temperaturę i pozwól mu nagrzać się przez kilka minut, aż woda z octem wyparuje. Gdy żelazko lekko przestygnie, przetrzyj płytę czystą ściereczką.

REKLAMA

Czyszczenie żelazka za pomocą tego sposobu jest nie tylko skuteczne, ale także tanie i łatwe. Dzięki temu w kilka minut przywrócisz  żelazku dawny blask.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: