REKLAMA

czyste kieliszki
fot. Pixabay

 Czyste i błyszczące kieliszki czy szklanki wnet sprawiają, że stół wygląda luksusowo. Mnóstwo ludzi uparcie sztuka sposobów, by osiągnąć taki efekt, próbując za wszelką cenę pozbyć się mglistego, jasnego osadu. Myjąc akcesoria ręcznie czy w zmywarce, zazwyczaj nie potrafimy nadać im upajającego połysku. Jednak patent z wykorzystaniem pewnego owocu błyskawicznie rozprawi się ze szpecącymi smugami.

REKLAMA

Kieliszki i szklanki odzyskają blask. Wypróbuj ten patent

Mycie naczyń standardowymi sposobami nie zawsze się sprawdza. Warto wlać do zlewu sporą ilość wody, a potem dodać do niej skórki z pomarańczy, nie żałując ich. O ile szkło będzie w takiej kąpieli przez ok. 20 minut, to akcesoria do picia staną się błyszczące i klarowne. Potem wystarczy je wyciągnąć i opłukać pod świeżą wodą.

Skórka z cytrusa pozwoli także zwalczyć złogi z herbaty lub kawy, które zazwyczaj są widoczne np. w kubkach. Gdy przetrzesz skórkami ich środek, a potem umyjesz kryształki płynem do naczyń, to po brzydkim nalocie nie będzie już śladu, a materiał będzie lśnić.

REKLAMA

Złogi z kamienia usuniesz w 15 minut. Szkło odzyska blask

Pozbawione blasku szklane naczynia, na których znajduje się osad i mnóstwo smug to przeważnie „pamiątka” po twardej wodzie.
Z zagwozdką tą świetnie upora się pomarańcza, a dokładniej skórka z tego owocu, ale równie dobrze sprawdzi się sól kuchenna i ocet. Dlatego warto sporządzić specjalną pastę. Wystarczy połączyć kieliszek octu z 3 łyżeczkami soli spożywczej.

Maź należy rozprowadzić w obszarach, na których znajduje się osad z kamienia i odczekać kwadrans. Później należy, umyć szkło tak jak zawsze i opłukać je w letniej wodzie. Kluczowe, by nie odkładać naczyń do całkowitego wyschnięcia, tylko natychmiast je osuszyć, a potem wypucować przy użyciu miękkiej szmatki. Będą czyściutkie, że aż miło patrzeć.

REKLAMA

REKLAMA