Wypadek z udziałem awionetki. Jedna osoba nie żyje

Pixabay.com

Do makabrycznego wypadku awionetki doszło w miejscowości Szadek w województwie łódzkim. Lokalne służby poinformowały, że na skutek zdarzenia jedna osoba zmarła, natomiast druga odniosła obrażenia.

REKLAMA

Zgłoszenie na temat wypadku w Szadku niedaleko Zduńskiej Woli dotarło do stanowiska kierowania służb około godziny 14:30. Na miejsce zdarzenia od razu wysłano policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

Ustalono, że na lądowisku w Szadku przy pasie startowym spadł ultralekki samolot, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn – takie informacje w rozmowie z PAP przekazał oficer prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jeden z mężczyzn na skutek wypadku doznał poważnych obrażeń. Choć obecne na miejscu służby podjęły próbę ratunku, 50-latka nie udało się uratować, co potwierdził obecny na miejscu lekarz. Drugi, 64-latek miał urazy głowy i ogólne potłuczenia i trafił do szpitala w Sieradzu.

REKLAMA

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez lokalne media, głównym powodem wypadku mogło być zamarznięcie paliwa. Mężczyźni mieli pochodzić z miejscowości Szadek, gdzie doszło do wypadku.