telemarketerzy
fot. Freepik

Jak spławić namolnego telemarketera? To proste wystarczy wypowiedzieć 1 zdanie, a sprzedawca telefoniczny od razu będzie chciał się rozłączyć.

Uparci telemarketerzy potrafią czasami umiejętnie uprzykrzyć codzienność. Niełatwo jest się ich pozbyć i zwykle próbują skontaktować się ponownie. Stanowcze odmowy i przekleństwa nie przynoszą żadnych efektów. W takim sytuacji warto skorzystać z innej metody.

Jak zbyć natrętnego telemarketera?

Twoja zgoda jest tutaj kluczowa. Musisz wiedzieć, że aby telemarketer mógł się z Tobą telefonicznie skontaktować w sprawie konkretnej oferty (na polecenie firmy lub inwestora), to Ty musisz wcześniej się na to zgodzić. Osoba, która do Ciebie dzwoni, nigdy nie powinna pytać Cię o taką zgodę przed dyskusją.

Ponadto masz prawo wiedzieć w jakiej sprawie kontaktuje się z Tobą telemarketer i dla kogo pracuje. Niekiedy podczas robienia zakupów internetowych lub zapisu do newslettera, pod przymusową zgodą na udostępnienie danych osobowych zamieszczona jest ewentualna zgoda na kontakt telefoniczny. Trzeba więc zawsze wszystko dokładnie czytać i nie zaznaczać automatycznie wszystkich okienek.

Co zrobić, żeby natarczywy telemarketer się odczepił?

Spróbuj wypowiedzieć jedno z poniższych zdań.

-Proszę ponownie się przedstawić i podać dane przedsiębiorcy lub firmy na zlecenie której państwo do mnie dzwonią. Na ogół telemarketerzy niechętnie powtarzają swoje dane i istnieje spora szansa, że połączenie telefoniczne w tym momencie się zakończy.

-Państwa oferta mnie nie interesuje, proszę usunąć mój numer z waszej bazy danych i więcej do mnie nie dzwonić.

-Całą rozmowę nagrywam i z uwagi na przepisy RODO proszę o niezwłoczne zaprzestanie kontaktu ze mną. Gdy się tak nie stanie, wtedy będę zmuszony całe nagranie wykorzystać w sądzie.

-Skąd mają państwo mój numer telefonu? W takiej sytuacji sprzedawcy telefoniczni z reguły powiadamiają, że został wylosowany z ogólnej bazy danych. A problem tkwi w tym, że jeśli jakaś jednostka zdobędzie Twój numer (np. drogą internetową), to natychmiast powinna Cię o tym powiadomić.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!