Wypróbuj ten patent i zapomnij o czyszczeniu tostera. Fenomenalny trik

Tosty
fot. pxhere.com

Chyba każdy z nas lubi od czasu do czasu zjeść pyszne tosty z szynką i ketchupem. Nie da się ukryć, że danie to świetnie sprawdzi się na śniadanie czy też kolację. Jest szybkie do wykonania i można je urozmaicić dowolnymi składnikami. Tosty idealnie sprawdzają się wtedy, kiedy rano nie mamy zbyt dużo czasu na przygotowywanie śniadania. Jest tylko jeden kłopot.

REKLAMA

Lepiej zapobiegać

Mało kto lubi myć toster, po przygotowaniu tostów. Nie da się ukryć, że zaschnięty ser, który przywiera do teflonowej powłoki nie jest dość łatwy do usunięcia. Niestety, takie zaschnięte kawałki nie wyglądają zbyt estetycznie. Okazuje się, że tego problemu można uniknąć w banalny sposób.

Aby raz na zawsze zapomnieć o uporczywym czyszczeniu tostera wystarczy, że przed przygotowaniem tostów wyłożymy urządzenie papierem do pieczenia. I dopiero teraz układamy w nim kanapki.

Toster jak nowy i to w mgnieniu oka

Jeśli jednak nie wiedzieliśmy o tym sposobie wcześniej, a nasz toster jest już brudny, to możemy go także ekspresowo wyczyścić przy użyciu papieru do pieczenia. Na początku rozgrzewamy toster przez około 2 minuty, a następnie jego wnętrze smarujemy niewielką ilością octu. Teraz we wnętrzu tostera umieszczamy papier do pieczenia i zamykamy urządzenie na około 15 sekund. Po tym czasie wyłączamy toster i usuwamy z niego papier. Wszystkie przypalone kawałki jedzenia powinny zostać na arkuszu, a nasz toster jest czysty i gotowy do ponownego użycia.

REKLAMA

Dowiedz się również, jak pożegnać brzydki zapach z lodówki.