REKLAMA

fot. YouTube | GDDKiA

Nowo otwarty tunel pod warszawskim Ursynowie na S2 okazał się być nie tylko środkiem do rozładowania korków, ale też wszechstronną przestrzenią… rekreacyjną. Sesje zdjęciowe na środku drogi, pogaduszki i inne brawurowe zachowania na ruchliwej trasie szybkiego ruchu uwieczniono na kamerach monitoringu. Nagranie udostępniła GDDKiA.

REKLAMA

„Nieodpowiedzialni użytkownicy tunelu na S2 pod Ursynowem” – taki tytuł nosi materiał zaprezentowany przez GDDKiA. Na szczęście, zdecydowana większość z tysięcy kierowców, którzy użytkują nowy tunel od dwóch tygodni zachowuje się odpowiedzialnie. Oznacza to, po prostu, normalnie. Nie można jednak tego powiedzieć o wszystkich.

Niestety tunel stał się nie tylko atrakcją skracającą czas przejazdu pomiędzy punktem A a punktem B. Niektórzy kierowcy wykorzystują ten cud nowoczesnej architektury, żeby, np. lansować się na zdjęciach ze swoimi autami.

Już pierwszej nocy zarejestrowano trzy auta, które zatrzymały się na pasie serwisowym tunelu. Następnie z trzech wystylizowanych pojazdów marki Volkswagen Golf wysiadło kilka osób, aby potem wyjść na środek drogi i zacząć… cykać fotki swoim nietuzinkowym furom. Kolejna sesja zdjęciowa miała miejsce w okresie świątecznym, kiedy kierowcy – dosłownie – zablokowali wjazd tunelu od strony Wilanowa, aby zrobić wewnątrz tunelu kilka zdjęć.

REKLAMA

Innym razem dwóch kierowców zatrzymało się na pasie serwisowym na pogaduchy.

Powszechnie wiadomo, że długotrwałe trzymanie moczu może powodować problemy ze zdrowiem. Dlatego też, nic dziwnego, że kolejny pojazd zatrzymał się w tunelu, aby dziecko mogło oddać potrzebę fizjologiczną.

GDDKiA ostrzega: Będą konsekwencje!

„Obraz ze 134 kamer wyświetlany jest na monitorach Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także zapisywany jest przez system monitoringu. Każde zatrzymanie pojazdu czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu. W określonych sytuacjach uruchamiany jest też system wentylacyjny tunelu” – donosi GDDKiA.

REKLAMA

REKLAMA

GDDKiA zapewniła, że gromadzone materiały będą przekazywane policji. Nierozsądni kierowcy nie unikną zatem konsekwencji. „Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa będziemy przekazywać Policji” – podkreślono.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA