Wysmaruj płytki łazienkowe
fot. screen Youtube / HoneyBunny Online

Wysmaruj płytki łazienkowe magiczną mieszanką. Będą jak nowe po kilku minutach, dlatego warto zapamiętać ten patent na dłużej. 

W łazience większość z nas ma płytki. Czyszczenie ich niestety nie jest przyjemną czynnością. To czasochłonne zadanie, szczególnie jeśli pojawią się na nich osady, plamy wapnia czy inne zabrudzenia. Poznaj jak szybko i bez szorowania pozbyć się uporczywych osadów.

Wysmaruj płytki łazienkowe magiczną mieszanką. Trik, który warto znać

Jednym z najbardziej skutecznych i tanich sposobów jest przygotowanie pasty z soda oczyszczonej i płynu do naczyń. Soda to substancja alkaliczna o właściwościach ściernych i oczyszczających. Jej drobne ziarnka delikatnie wypolerują powierzchnie, usuwając jednocześnie osady, brud i plamy.

W misce wymieszaj niewielką ilość sody oczyszczonej z odrobiną płynu do naczyń, następnie utwórz gęstą pastę.  Miękką gąbką lub ściereczką nałóż pastę na powierzchnię płytek. Skoncentruj się na obszarach, gdzie występują osady, plamy lub uporczywe zabrudzenia – nad wanną czy zlewem. Pozostaw pastę na płytkach na kilka minut, a najlepiej na co najmniej 30 minut. To pozwoli substancji działać i ułatwi ich usunięcie.

Po tym czasie weź gąbkę i szoruj delikatnie. Przepłucz obficie wodą i gotowe! Wystarczy osuszyć i cieszyć się pięknym błyskiem łazienki. Sprawdź też jak wyczyścić kabinę prysznicową – przeczytasz o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę