Wysmaruj tym blat kuchenny
Pixabay

Wysmaruj tym blat kuchenny i zostaw na kilka minut. Genialny patent na pozbycie się drobnych rys i plam, który musi poznać każdy.

Blat kuchenny to powierzchnia w kuchni, która jest używana do przygotowywania i serwowania jedzenia. Zazwyczaj wykonana z materiałów takich jak granit, marmur, laminat, drewno lub płyta meblowa. Czasem zdarza się, że w trakcie użytkowania powstaną na nim różne rysy – mniejsze i większe, ale także plamy. Na szczęście jest pewien patent na to, by  pozbyć się ich w kilka minut. Dowiesz się na czym on polega czytając dalszą część artykułu.

Wysmaruj tym blat kuchenny. Będzie lśnić jak nowy

Zaparz torebkę herbaty w filiżance – czarną, jeśli twój blat jest ciemny, a zieloną lub białą dla jasnych kolorów. Do zaparzonej i wystudzonej herbaty dodaj trochę sody oczyszczonej. Wymieszaj i za pomocą torebki wysmaruj blat tak, aby jak najmocniej wyszorować rysy. Jeśli masz na blacie plamy, to wystarczy zrobić to samo, ale ciepłą herbatą. Aby wypolerować blat, warto przetrzeć go ściereczką z dodatkiem kropli oliwki dla dzieci.

Jeśli lubisz szybkie i proste sposoby na czyszczenie wielu różnych powierzchni to koniecznie sprawdź jak wyczyścić zlew, który tak jak blat jest nieodłącznym elementem w kuchni. O tym patencie pisaliśmy tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę