Wysmaruj tym kratki z grilla
Pixabay

Wysmaruj tym kratki z grilla, a ich czyszczenie przestanie być uciążliwe. Dzięki temu grillowanie stanie się przyjemniejsze.

Majówka to pora grillowania. To jedna z najbardziej lubianych form przygotowywania posiłków, szczególnie w okresie letnim. Każdy, kto grillował wie, że czyszczenie kratki po grillowaniu jest dość uciążliwe i zabiera dużo czasu. Dodatkowo pojawiają się na niej trudne do usunięcia przypalenia. Poznaj sposób na uniknięcie tego problemu i ułatw sobie czyszczenie kratki po grillowaniu.

Wysmaruj tym kratki z grilla. Genialny trik

Wysmaruj kratki olejem tuż przed rozgrzaniem grilla. Możesz to zrobić za pomocą pędzelka lub gazety nasączonej olejem. Dzięki temu potrawy nie będą przywierać do kratki Unikniesz też przypaleń i łatwiej będzie się ją czyściło. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać z ilością oleju, bo jego nadmiar może prowadzić do rozpryskiwania się tłuszczu i grozić pożarem.

Dobrym sposobem będzie też użycie cebuli. Przekrojoną na pół cebulę wystarczy wetrzeć w rozgrzaną kratkę. Dzięki soku z cebuli zapobiegniesz przywieraniu żywności do kratki, a także usuniesz resztki z poprzedniego grillowania. Po grillowaniu wystarczy przetrzeć kratkę wilgotną ściereczką lub papierowym ręcznikiem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę