smartfon
fot. Pexels

Dzisiejsze smartfony nie mają zbyt mocno wytrzymałych baterii. Dawniej, komórek nie trzeba było tak często ładować, a niektóre modele wytrzymywały nawet 7 dni bez podłączania do prądu. Obecnie bez ładowarki ani rusz. Używamy jej niemal codziennie, zresztą przydaje się nam także w podróży. Sprawdź, co zrobić, aby bateria w telefonie działała znacznie dłużej.

Ciągłe korzystanie z telefonu zmniejsza żywność baterii. Pokaźne ekrany i aplikacje w tle pochłaniają mnóstwo energii. Wtedy bez ładowarki się nie obejdzie. Zdradzamy patent, dzięki któremu nie będziesz musiał tak często przypinać ładowarki do smartfona.

Sposób na wydłużenie żywotności baterii smartfona

Dopasuj jasność wyświetlacza
Jak to zrobić? Włącz samorzutne ustawianie jasności w smartfonie. Dzięki temu urządzenie pobierze mniej energii w czasie pracy. Ewentualnie możesz ustawić tryb ciemny. Gdy wyświetlacz pokazuje czarną barwę, nieaktywny jest piksel, tym samym nie ściąga on energii. Powyższe sposoby pozwolą Ci zaoszczędzić nawet 30% mocy baterii.

Wyłącz albo usuń niepotrzebne aplikacje
Już wiesz, że działające w tle aplikacje pobierają mnóstwo energii, więc spróbuj je zgasić lub odinstalować, szczególnie te, które nie są Ci na razie potrzebne. Te zupełnie nieprzydatne po prostu usuń.

Uruchom funkcję oszczędzania baterii
Ten tryb unieruchamia aplikacje, które działają w tle, a dodatkowo zmniejsza buforowanie plików i przygasza ekran. Jakie to przynosi korzyści? Będziesz dłużej używać smartfona bez znaczącej utraty mocy baterii.

Uruchom udostępnianie urządzenia przez bluetooth Google
Wejdź w ustawienia telefonu i znajdź zakładki „Google” (są przeważnie gdzieś nisko). Jeśli już znalazłeś, to kliknij, a potem naciśnij domenę „Udostępnianie w pobliżu” i kliknij. Teraz musisz odhaczyć wszystko, co się tam znajduje. W ten sposób wyłączysz tylko bluetooth (nic więcej). Cofnij się do pierwotnego ekranu („Google”) i wyszukaj zakładkę „Urządzenia” – kliknij w nią. W tym momencie pojawi się następny ekran, więc wyłącz opcję „Pokaż powiadomienia”. Musisz koniecznie to zrobić, bo inaczej Twój smartfon nadal będzie odszyfrowywał inne aparaty, aby połączyć się przez bluetooth.

Czytaj też: Letni płyn do spryskiwaczy zrobisz za grosze. Wystarczą 2 składniki
Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę