– Donald Tusk jest Wałęsą bis. (…) Jest podobnie jak Wałęsa agentem, ale niemieckich służb, wyforowanym na wybitnego polityka. To zawodowy oszust – ocenił w programie „Studio Polska”  w TVP info działacz opozycji antykomunistycznej Krzysztof Wyszkowski. – To człowiek, który zrobił karierę za pieniądze SB i BND – dodał.

Jednocześnie Wyszkowski stwierdził, że nie wierzy w start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich.

– Uważam, że Donald Tusk nie będzie kandydował na prezydenta. Jego rola polityczna w Polsce jest skończona, a główne zadanie to niszczenie polskiego życia politycznego. Tusk uzurpuje sobie prawo do bycia w życiu politycznym Polski, po to aby ją niszczyć – powiedział były działacz Wolnych Związków Zawodowych.

Gość programu „Studio Polska” odniósł się też do wykładu wygłoszonego 3 maja przez Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim i poprzedzającego go przemówienia redaktora naczelnego magazynu „Liberte” Leszka Jażdżewskiego, w którym ten bezpardonowo zaatakował polski Kościół katolicki, między innymi za pedofilię. Wystąpienie Jażdżewskiego wywołało falę krytyki i przez część komentatorów zostało uznane za obraźliwe.

Krzysztof Wyszkowski powiedział, że była to wypowiedź „szaleńca albo prowokatora”. – W moim odczuciu ten człowiek zrobił to na polecenie Donalda Tuska – oświadczył były opozycjonista w TVP Info.

 

 

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat