Do 107 wzrosła we Włoszech liczba zgonów z powodu koronawirusa; zarażonych jest ponad 2700 osób – poinformował w środę Angelo Borrelli, szef Obrony Cywilnej i nadzwyczajny komisarz ds. kryzysu. Poprzedni bilans z wtorku wynosił 79 ofiar śmiertelnych epidemii.

Borrelli ujawnił, że we Włoszech zanotowano 443 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a w ciągu doby zmarło 28 osób. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 3089 przypadków. Obecnie za chorych uznawanych jest 2 706 pacjentów. Wyleczyć się udało się jedynie 276 osób.

Większość pacjentów, którzy zmarli po zakażeniu koronawirusem, to osoby starsze, w wieku od 70 do 90 lat, i obciążone różnymi chorobami.

Na północy Włoch z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa odwołane zostały wszystkie imprezy publiczne. Władze zachęcają mieszkańców tego regionu, by nie opuszczali swoich domów.

W związku z rozwojem epidemii koronawirusa włoski rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i uniwersytetów do 15 marca.

We Włoszech wykonano dotąd 29 837 testów pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2, z czego ponad 25 tys. w Lombardii, Emilii Romanii i Wenecji.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę