REKLAMA

fot. YouTube

Na dożynki w Skorzewie (woj. pomorskie) zjadą zapewne tłumy. Może się tak stać m.in. z powodu reklamy, którą niezamierzenie zrobił gwieździe wieczoru lokalny ksiądz. Proboszcz zaprotestował i zażądał, aby z plakatów reklamujących imprezę zniknęła nazwa jednego z zespołów. Duchownego oburzyło, iż muzykantki nazywają się „CamaSutra”. Zespół pojawi się na wydarzeniu, ale po proteście księdza z plakatów zniknęła jego nazwa.

REKLAMA

W miejscowości Skorzewo w woj. pomorskim odbędą się dożynki gminy Kościerzyna. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych świąt na polskiej wsi. 4 września w Skorzewie odbędzie się Msza Święta, planowana na godz. 14, a później uroczystości gminne. Finałem będzie wieczorna zabawa, na której wystąpią zespoły artystyczne i muzyczne.

Gwiazdą wieczoru jest disco-polowy zespół CamaSutra. Próżno jednak szukać gwiazdy wieczoru na plakatowej rozpisce. Choć nikt nie powinien wiedzieć, kto wystąpi , to wiedzą już wszyscy – nie tylko lokalni mieszkańcy. Dożynkami w Skorzewie zainteresowały się ogólnopolskie media. W tym „Super Express” i „Gazeta Wyborcza”. Wszystko przez księdza, który zaprotestował przeciwko umieszczaniu na plakatach nazwy zespołu, którego występ zwieńczy całe święto.

REKLAMA

Mieszkańcy Skorzewa będą mieli na dożynkach CamaSutrę. Nazwa zespołu zniknęła z plakatów

„Ludzie planują zjechać z całych Kaszub na ten koncert, ale ksiądz z parafii w Skorzewie złożył protest. Zaszantażował, że jeśli władze gminy będą promować ten zespół, to on nie odprawi mszy świętej podczas dożynek” – powiedziała „Wyborczej” jedna z mieszkanek gminy. „Plakaty już wydrukowane i wiszą w całej gminie, ale władze ugięły się i zmieniły plakaty”.

Oryginalny plakat zniknął nawet z fanpage’a gminy Kościerzyna. Pod zdjęciem z trzema blondynkami widnieje tylko podpis „gwiazda wieczoru”. Zaś nazwa zespołu zniknęła pod naporem nadgorliwego proboszcza.

W komentarzach pod postem można przeczytać wiele uszczypliwych komentarzy. „Te blondynki są bezimienne” – pisze jeden z komentujących. „Może zespół nazywa się Gwiazda Wieczoru” – napisał inny internauta.

REKLAMA

CamaSutra to popularny zespół disco-polo, znany m.in. z piosenki „Tego chcesz”, której licznik wyświetleń na YouTube przekroczył już ponad 70 milionów wyświetleń. „Kamasutra” zaś, to – jak podaje słownik PWN – indyjski tekst traktujący o erotyce.

REKLAMA