Pracownia IBRiS przeprowadziła dla Onetu sondaż, w którym zadała respondentom pytanie, którego z polityków startujących w majowych wyborach prezydenckich najchętniej zaprosiliby do domu na obiad. Rywalizację wygrał obecny prezydent i kandydat PiS Andrzej Duda.

Urzędującego prezydenta przy swoim stole powitałoby z chęcią 35,4 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, za którym opowiedziało się 17,5 proc. osób uczestniczących w sondażu. Kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską do domu na obiad zaprosiłoby z kolei 16 proc. respondentów IBRiS.

Na kolejnych miejscach uplasowali się: kandydat Lewicy Robert Biedroń (10,9 proc.) oraz dziennikarz Szymon Hołownia (10,8 proc.). Jedynie 3,3 proc. badanych zaprosiłoby do siebie Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. Natomiast 6,1 proc. pytanych przez ośrodek nie wiedziało lub nie umiało się zdecydować, kogo wybrać.

IBRiS zrealizował sondaż 14 lutego metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej grupie 1100 osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę