Angielskie media podały, że pomnik Michaela Jacksona został usunięty z National Football Museum w Manchesterze. Decyzja zapadła z powodu kierowanych pod adresem amerykańskiego piosenkarza oskarżeń o pedofilię.

Figura króla popu trafiła do piłkarskiego muzeum w Manchestrze w 2009 roku. Pomnik Michaela Jacksona przekazał National Football Museum Mohammad Al Fayed, były prezes klubu piłkarskiego Fulham FC, który przyjaźnił się z piosenkarzem.

Zmarły 10 lat temu Jackson był wielokrotnie oskarżany o pedofilię. Pod koniec stycznia na amerykańskim festiwalu kina niezależnego Sundance odbyła się premiera czterogodzinnego filmu dokumentalnego Dana Reeda „Leaving Neverland”, którego bohaterami są Wade Robson i James Safechuck. Mężczyźni twierdzą, że jako kilkuletni chłopcy regularnie bywali w słynnej posiadłości Michaela Jacksona i byli wielokrotnie seksualnie molestowani przez piosenkarza.

Rodzina Jacksona zaprzecza wszystkim zarzutom przedstawionym w filmie „Leaving Neverland” i zapowiada pozew przeciwko jego twórcom, w którym będzie domagać się ponad 100 milionów dolarów odszkodowania.

Z powodu oskarżeń o pedofilię BBC Radio 2 przestało emitować muzykę Michaela Jacksona. Po raz ostatni utwór Jacksona w tej brytyjskiej radiostacji można było usłyszeć 23 lutego. Podobne decyzje podejmują też inne rozgłośnie. Z grania muzyki króla popu zrezygnowało już dziewięć stacji radiowych w Nowej Zelandii oraz kilkadziesiąt w Kanadzie.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę