Francuska sieciówka Camaieu znika z Polskich centrów handlowych. Business Insider poinformował, że zamknięte zostaną wszystkie sklepy w całej Polsce. Nastąpi do końca czerwca.

Powodem takiej decyzji jest pandemia, która pogorszyła sytuację finansową marki, która już wcześniej nie była najlepsza. Klienci sklepu mogą czuć się rozczarowani zamknięciem. Jednak zanim to nastąpi do końca czerwca na klientów będą czekały duże wyprzedaże towarów.

W Polsce jest 25 sklepów stacjonarnych Camaieu oraz sklep internetowy, który został już zamknięty. Jak informuje redakcja Do Rzeczy, na decyzję wpłynęła pandemia koronawirusa. Sklepy przez ponad 1,5 miesiąca musiały być zamknięte, co drastycznie wpłynęło na finanse marki.

Jeszcze jesienią 2019 roku został powołany nowy zarząd spółki, który opracował plan transformacji. Zamknięte miały być 125 sklepy. Camaieu miało funkcjonować głównie we Francji. Pandemia spowodowała, że marka nie poradziła sobie z problemami i popadła w jeszcze większe kłopoty. Obecnie Francuski rząd szuka nabywcy dla spółki, aby ją uratować.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę