Kim jest socjopata? Jak go rozpoznać? Jaki ma schemat działania? Musisz przeczytać ten artykuł, aby potrafić ustrzec się przed tym niebezpiecznym typem.

Są pewne cechy osobowości, które świadczą o tym, że mamy do czynienia z socjopatą. Na pierwszy rzut oka, taki człowiek wygląda i zachowuje się normalnie. Jest inteligentny, czarujący, dowcipny, sprytny. Kiedy zdejmie swoją maskę okazuje się, że swoje umiejętności potrafi bez skrupułów wykorzystać aby osiągnąć swój cel. Czasem bywa także agresywny.

Socjopata, wcześniej był nazywany psychopatą. Charakteryzuje go nieumiejętność przystosowania się do życia w społeczeństwie. To osoba, która lekceważy zasady i zwyczaje obowiązujące w danej społeczności, nie liczy się z uczuciami innych, manipuluje ludźmi i nie ma z tego powodu poczucia winy. Potrafi wykorzystać współczucie, zdolność empatii na swoją korzyść. Nie potrafi tworzyć związków opartych na więzi, zaufaniu i szczerości. Ma zaburzone poczucie sumienia i nie wie co to znaczy krzywdzić drugą osobę. Jest egoistą, widzi wiele złego w innych, ale nie w sobie.

Tacy ludzie świetnie odnajdują się na kierowniczych stanowiskach, w których mogą sprawować władzę. Osoby, które są w związku z taką osobą, czują się ofiarami ze względu na stosowaną wobec nich przemoc psychiczną, ale też nierzadko fizyczną.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę