Trudno objąć umysłem, jak dużo cierpienia zgotował swoim ofiarom pedofil skazany na aż 22 wyroki dożywotniego więzienia. Dzieci wielokrotnie gwałcił i molestował, a teraz jego ciało znaleziono w celi więziennej. Jak donoszą brytyjskie media, Richard Huckle został zamordowany przez współosadzonych.

Martwego więźnia strażnicy znaleźli 13 października w więzieniu Full Sutton, w North Yorkshire w Anglii. Zgon 33-letniego pedofila jest określany jako „podejrzany” i w sprawie będzie wszczęte śledztwo. Oprawca małoletnich miał otrzymać ciosy zadane prowizorycznym nożem. Policja więcej informacji w tej sprawie nie przekazała.

– Niewłaściwe byłoby komentowanie sprawy w toku dochodzenia policyjnego – mówi rzecznik więzienia Full Sutton w rozmowie z Mirror Online.

Do więzienia Richard Huckle trafił w 2016 roku. Wtedy to sąd wydał wyrok – 22-krotne dożywotnie pozbawienie wolności. Sam gwałciciel potwierdził 71 zarzutów wykorzystywania seksualnego dzieci mieszczących się w przedziale wiekowym od sześciu miesięcy do 12 lat. Zbrodnie były dokonane w czasie, gdy Brytyjczyk pracował w Malezji jako wolontariusz w latach 2006–2014.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę