Za pomocą gry nakłaniał do samobójstwa! 24-latek w rękach policji

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu zatrzymali w powiecie bełchatowskim (woj. łódzkie) 24-latka, który za pomocą stworzonej przez siebie gry nakłaniał nieletnich do popełnienia samobójstwa.

   

To funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestepczością pracowali nad całą sprawą. Otrzymali w ramach międzynarodowej współpracy materiały dotyczące gry. Biorący w niej udział są nakłaniani do targnięcia się na swoje życie. Twórca rozgrywki sam siebie nazywał jako „Kurator”. W toku śledztwa wyszło na jaw, że przebywa on na terenie naszego kraju.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, przeszukali miejsce jego zamieszkania, zabezpieczyli dowody. Iwona Liszczyńska z KWP w Poznaniu poinformowała, że zatrzymany jest obywatelem Ukrainy. Na forach internetowych i grupach dyskusyjnych wyszukiwał rosyjskojęzycznych nieletnich, których potem wciągał w grę.

   

Rozgrywka nosiła nazwę „Beginnings57” i była prowadzona na portalu społecznościowym VK, w grupie zamkniętej. Zasady gry przypominają te z „niebieskiego wieloryba”. Twórca wysyłał polecenia, początkowe były niegroźne, każde następne z kolei coraz bardziej. Nastolatkowie oglądali psychodeliczne filmy, dokonywali samookaleczeń. Ostatnim poleceniem miało być popełnienie samobójstwa.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News