Kościół
Fot. TikTok | kay.jay.kay

W niedzielę reprezentacja Polski przegrała w 1/8 finału z Francją i pożegnała się z turniejem. W sieci popularność bije nagranie z kościoła w Bytomiu, gdzie grupa dzieci modliła się o uzyskanie przez polskich piłkarzy jak najlepszego wyniku.

Mecz z Francją jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zapowiadał się jako bardzo trudne zadanie przed polskimi piłkarzami. Niedzielny rywal to aktualny mistrz świata – po tytuł sięgnął przed czterema laty w Rosji.

„Za panią organistkę, żeby ładnie śpiewała i żeby Polska wygrała z Francją”, „Za Mbappe [Kylian Mbappe – napastnik reprezentacji Francji], żeby nie było go dzisiaj na boisku”, „Żeby Mbappe nie biegał z prędkością światła” – modliły się dzieci na mszy św.

Internauci bardzo pozytywnie odebrali nagranie. „No nie mogę”, „Są rzeczy ważne i ważniejsze”, „I tak biegał z prędkością światła”, „Nie wyszło z tym Mbappe”, „Super dzieci” – czytamy w komentarzach.

Niestety modlitwy najmłodszych wiernych nie przyniosły skutku. Francuzi wygrali 3:1 i awansowali do ćwierćfinału, a dwie bramki strzelił Kylian Mbappe. Dla Polaków z rzutu karnego trafił Robert Lewandowski.

@kay.jay.kay

♬ original sound – KayJayKay


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę