Zaginął polski żołnierz. Poprosił o azyl polityczny na Białorusi

żołnierz
fot. Pixabay

Polscy wojskowi rozpoczęli poszukiwania polskiego żołnierza. Wcześniej propagandowy Państwowy Komitet Graniczny Republiki Białorusi przekazał, że członek 16. dywizji zmechanizowanej, który pełnił służbę na granicy z Białorusią miał się zwrócić z prośbą o azyl polityczny w tym kraju.

REKLAMA

Serwis propagandowy białoruskich pograniczników w piątek przekazał, że polski żołnierz, urodzony w 1996 roku Emil Czeczko miał się zgłosić z prośbą o udzielenie azylu politycznego w związku z „niezgodą z polityką Polski wobec uchodźców”.

Białorusini pokazali również w mediach zdjęcie polskiego żołnierza. Dodali przy tym, że wojskowy ma służyć w 11. pułku artylerii w Węgorzewie, w skład której wchodzi 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana.

REKLAMA

W czwartkowe popołudnie żołnierz miał zniknąć z posterunku, a przy tym zostawić swoją broń. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach żołnierz został zatrzymany na pasie granicznym.

RMF FM przekazało, że żołnierz miał wcześniej sprawiać sporo problemów. Jego przełożeni mieli świadomość tego, ale jednocześnie czekali, aż sam odejdzie ze służby. Do odsłużenia pozostało mu kilka dni.

REKLAMA

https://twitter.com/izvestia_ru/status/1471764647430795269

Podziel się: