Zakop to obok tui
Pixabay

Zakop to obok tui, a nie pożałujesz. Będzie rosnąć i zagęszczać się jak szalona. Co trzeba zrobić? Sprawdź!

Tuje są jednymi z najpopularniejszych krzewów ogrodowych, ze względu na swoją dekoracyjną wartość. Ich pielęgnacja jest prosta i  niezbyt skomplikowana. Jednak mimo to warto mieć na uwadze to, w jaki sposób sprawić, że będą rosły jeszcze szybciej. Jeśli masz tuje w swoim ogrodzie to zwróć uwagę na ich nawożenie. Dobry nawóz to podstawa, bo pozwoli roślinom szybko się zagęszczać. Dlatego zastosuj rewelacyjną mieszankę nawozu, która pobudzi wzrost tui i przyspieszy ich zagęszczenie.

Zakop to obok tui. Będziesz zachwycony jak szybko się zagęści

Zakop obok tui szczepionkę endomikoryzową. Mikoryza to powszechny środek stosowany w celu poprawy kondycji roślin. Należy pamiętać, że istnieje jej wiele rodzajów. Jeśli chodzi o tuję to jedynym i skutecznym rodzajem mikoryzy jest szczepionka endomikoryzowa. Szczepy grzybni przenikają do błony komórkowej tui. Wpływa to na poprawę kondycji i wzrostu.

Obok zasadzonej tui zrób niewielki dołek w podłożu, a potem wsyp do nich mikoryzowy proszek, który możesz kupić tutaj. Podlej obficie sadzonkę, aby proszek dobrze się rozłożył i zadziałał na korzenie rośliny.

Dzięki zastosowaniu mikoryzowego proszku zapewnimy naszej roślinie najlepsze warunki do zagęszczenia i wzrostu. Tuja będzie zachwycać pięknym wyglądem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę