zamiokulkas zamiolistny
fot. screen Youtube / ogród na co dzień

Co zrobić, żeby zamiokulkas zamiolistny szybciej się rozwijał? Przekonaj się, jak wspaniale radzi sobie z tym zadaniem pewien naturalny produkt. Jest to zarazem tani i skuteczny nawóz, który sprawi, że Twój egzemplarz będzie rósł jak na drożdżach.

Co ma duże znaczenie w uprawie zamiokulkasa?

Zamiokulkas nie jest zbyt wymagającym gatunkiem. Z tego powodu gospodynie domowe, które „nie mają ręki” do kwiatów, z miłą chęcią go hodują. Raczej nie zaszkodzi mu dłuższy brak wody czy nawet niedostateczna ilość słońca. Nic się zatem nie stanie, gdy raz zapomnisz podlać roślinę lub postawisz ją w niezbyt nasłonecznionym miejscu. Ale jest pewna rzecz, której zamiokulkas do prawidłowego rozwoju i wzrostu potrzebuje – odpowiednia ziemia.

Jaka musi być dobra gleba?

Powinna być żyzna i dobrze przepuszczać powietrze. Jeżeli nie będzie zaopatrywała korzeni w potrzebne minerały, to sadzonka będzie się gorzej rozwijać. Jeśli masz obawy, że w ziemi, w której rośnie Twój zamiokulkas, nie ma jakichś kluczowych substancji, to zwykle będziesz mógł to w prosty sposób zrekompensować. Wystarczy, że odżywisz go pestkami słonecznika. To tani i prosty sposób, który przynosi wiele korzyści.

Czym nawozić zamiokulkasa?

Pestki słonecznika potrafią świetnie ożywić zamiokulkasa. Zawierają szereg wartościowych składników odżywczych, które wspomagają roślinę na trzy sposoby. Po pierwsze, stymulują jego wzrost, po drugie hartują korzenie, a po trzecie, sprawiają, że jego liście mają soczystą zieloną barwę. Krótko mówiąc, stanie się on jeszcze piękniejszy. Naprawdę warto stosować nasiona słonecznika – to ekonomiczny i skuteczny patent.

Jak nawozić zamiokulkasa?

Pestki słonecznika najlepiej wcześniej zmiel w blenderze na małe kawałeczki, a potem przemieszaj je z wierzchnią warstwą ziemi w doniczce.

Zobacz też: Wrzuć do doniczki ten produkt z apteki. Monstera szybko odżyje


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę