Zalej tym patelnię i odczekaj kilka minut
YouTube screen | Jak TO zrobić?

Zalej tym patelnię i odczekaj kilka minut. Dzięki temu będzie błyszczeć jak nowa i zachowasz jej wygląd na dłużej. Sprawdź genialny trik.

Przypalony spód patelni może znacznie wpłynąć na wydajność smażenia i gotowania. Jedzenie może się przyklejać lub spalać, a to w efekcie skraca żywotność patelni. Niestety przypalenia sprawiają, że patelnia jest bardzo nieestetyczna, ale nie jest to największy problem. Najbardziej wpływa to na nasze zdrowie. Przypalona patelnia wydziela podczas smażenia szkodliwe substancje, które mogą być niebezpieczne dla organizmu. Dlatego niezwykle ważne jest regularnie czyszczenie patelni, aby utrzymać ją w jak najlepszym stanie i zapewnić bezpieczne i zdrowe gotowanie. Sprawdź rewelacyjny trik, dzięki któremu zapomnisz o żmudnym szorowaniu.

Zalej tym patelnię i odczekaj, a będzie jak nowa

Ten trik jest rewelacyjny, bo prosty i zarazem skuteczny. Jego działanie opiera się na sodzie oczyszczonej, która świetnie radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami. Do miski lub zlewu włóż patelnię, następnie zalej dużą ilością wrzącej wody. Dodaj całe opakowanie sody oczyszczonej i pozostaw na co najmniej pół godziny lub więcej. Po tym czasie druciakiem lub twardą szczoteczką umyj spód patelni.

Brud będzie schodził bez użycia siły, a patelnie będzie lśnić jak nowa. Sprawdź też patent na wyczyszczenie zlewu za pomocą potężnie działającego składnika. Pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę