REKLAMA

Zalej tym ręczniki,
YouTube screen | Smart Fox

Zalej tym ręczniki i zobacz co będzie z nich wychodzić. Efekty po zastosowaniu tego triku są spektakularne. Sprawdź i koniecznie wypróbuj. 

REKLAMA

Pranie ręczników jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala usunąć brud, kurz, bakterie i inne zanieczyszczenia. Jeśli ręczniki nie są dokładnie wyprane i używane codziennie to mogą one przenosić te zanieczyszczenia na skórę, a to może prowadzić do podrażnień i infekcji. Warto pamiętać o tym, żeby raz na jakiś czas przeprowadzić tzw. „rozbieranie prania”. Jest to technika, o której mało osób wie, polega na przygotowaniu mieszanki z trzech składników. Sprawdź dlaczego powinno się to robić.

Zalej tym ręczniki, a będą jak nowe. Genialny trik

Do wanny, brodzika lub dużej miski nalej gorącej wody. Przygotuj mieszankę z trzech składników:

REKLAMA

» 1 szklanka proszku do prania
» 1 szklanka sody oczyszczonej
» 1.5 szklanki octu

Całość wymieszaj i wlej do gorącej wody, następnie włóż do niej ręczniki. Możesz tak wyprać też inne ubrania. Uważaj, by się nie poparzyć! Pozostaw ręczniki na 5 godzin, co jakiś czas mieszaj – zobaczysz, ile brudu i zanieczyszczeń z nich wychodzi. Po tym czasie spuść wodę w wannie, następnie wypłucz ręczniki i włóż do pralki. Wypierz je tak jak zawsze, z dodatkiem ulubionego płynu do płukania.

REKLAMA

Dzięki temu ręczniki będą miękkie, bardzo czyste i pachnące. Twoja skóra z pewnością ci podziękuje. A jeśli lubisz domowe triki i sposoby na sprzątanie to koniecznie zobacz też jak wyczyścić szufladkę pralki. Pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA