Zalej wodą 1 łyżeczkę. Ten napar to petarda na dobre trawienie

herbatka na trawienie
fot. Pixabay

W święta zazwyczaj spędzamy sporo czasu przy suto zastawionym stole. Do dyspozycji mamy mnóstwo dań, a niektóre z nich są ciężkie dla żołądka. Specjały nierzadko wywołują wzdęcia, a te odbierają nam dobry humor. Na szczęście odpowiednia herbatka do picia usunie problem w kilka chwil. Gdy dyskomfort minie, poczujesz ulgę. Zbawienny napar przyrządzisz z zaledwie 2 składników. Na 99% masz je w swojej kuchni.

REKLAMA

Wzdęcia odejdą w zapomnienie. Tak pozbędziesz się dyskomfortu

Domowe remedium na wzdęcia ma wysoką skuteczność i błyskawicznie likwiduje dyskomfort. Miksturę zrobisz w bardzo łatwy sposób. Wyjmij z szafki kuchennej paczkę goździków i odmierz 1 łyżeczkę przyprawy (całej) bądź 2 łyżeczki zmielonej. Przyda ci się jeszcze przegotowana woda (90-100°C) w ilości 250 ml.

Porcję całych goździków przesyp do szklanki, a potem zalej wodą i odstaw na 8 minut. Jeśli używasz sproszkowanej przyprawy – parz herbatkę przez 10 minut. Następnie ją przecedź i pomału pij. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy będziesz raczyć się 100 ml tej mikstury 2 razy w ciągu dnia.

REKLAMA

Zbawienny wpływ herbatki z goździków na układ trawienny

Po spożyciu tłustych i ciężkostrawnych pokarmów często towarzyszy nam dyskomfort i wzdęcia, a w rezultacie brzuch jest jak balon. Herbatka z goździków przyśpiesza perystaltykę jelit i przynosi ulgę dla żołądka.

Ponadto domowa herbatka z goździków pozytywnie wpływa na zdrowie. Przeciwdziała stanom zapalnym, zabija wirusy i bakterie, a przy okazji oczyszcza organizm. Ma moc antyseptyczną i przynosi ukojenie przy bólu głowy i mięśni. Wspomaga leczenie kaszlu i chorób jamy ustnej. Zdrowotna mikstura może chronić też przed sezonowymi infekcjami. Ponieważ jest źródłem przeciwutleniaczy, unieszkodliwia wolne rodniki i tym samym hamuje procesy starzenia się skóry. Pij na zdrowie!

REKLAMA

Podziel się: