Zamach pod Moskwą. Wicepremier Rosji przekazała słowa Putina

putin
fot. screen YouTube / Russia Insight

Władimir Putin w dalszym ciągu osobiście nie odniósł się do zamachu w Krasnogorsku pod Moskwą, w wyniku którego śmierć poniosło ponad 100 osób. Krótki komunikat od prezydenta Rosji przekazała natomiast wicepremier kraju Tatiana Golikowa.

REKLAMA

W piątek, tuż przed koncertem zespołu Piknik w sali Crocus City Hall w Krasnogorsku na obrzeżach Moskwy pojawili się uzbrojeni mężczyźni. W budynku doszło do eksplozji i wybuchł pożar. W sieci pojawiło się sporo materiałów z miejsca zdarzenia, na których widać było zamaskowanych napastników.

Komitet Śledczy Federacji Rosysjkiej w sobotnim komunikacie ogłosił, że liczba śmiertelnych ofiar wzrosła do 115, a to z pewnością jeszcze nie koniec. Bezpośrednimi przyczynami śmierci większości osób były rany postrzałowe, ale także zaczadzenie w wyniku pożaru.

REKLAMA

Putin życzy wszystkim powrotu do zdrowia

Choć Władimir Putin nie odniósł się jeszcze osobiście do tych tragicznych wydarzeń, głos zabrała wicepremier Tatiana Golikowa. Odwiedziła ona jeden ze szpitali, w którym przebywają poszkodowani. W cytowanym przez WP komunikacie przekazała dziennikarzom słowa prezydenta.

– Prezydent jest na bieżąco informowany o stanie zdrowia pacjentów (rannych podczas ataku terrorystycznego). Życzył wszystkim powrotu do zdrowia i wyraził wdzięczność dla lekarzy – przekazała wicepremier Rosji.

REKLAMA

Podziel się: