Zamiast do prania, dodaj do ciętych kwiatów. Efekt „wow” murowany

bukiet
fot. Pixabay

Otrzymałeś bukiet i chcesz, by wciąż prezentował się zjawiskowo? Pragnienie można urzeczywistnić, a tym samym cięte rośliny będą dekorowały pokój przez bardzo długi czas. Zazwyczaj wiązanka błyskawicznie traci swój czar. Na szczęście ktoś wpadł na genialny pomysł, by przedłużyć żywotność kwiatów, dodając do wazonu pewien nieoczywisty składnik. Dzięki temu bukiet zostanie ocalony i będzie można podziwiać jego piękno 3x dłużej.

REKLAMA

Prosta sztuczka wydłuży życie kwiatów ciętych

Na pewno wielokrotnie główkowałeś nad tym, w jaki sposób przedłużyć żywotność bukietu. Już więcej nie będziesz musiał się nad tym zastanawiać, bo za chwilę poznasz odpowiedź. Wystarczy sięgnąć po… wybielacz. Dodanie kilku kropel tego środka do wody we flakoniku załatwi sprawę. W ten sposób kwiatki będą cieszyć oko dłużej niż zwykle. Jak widzisz, można obejść się bez profesjonalnych specyfików ze sklepu, które czasami słono kosztują.

Co więcej, jeśli masz w swoim domu wybielacz o zapachu cytrynowym, to uzyskasz podwójny efekt. Nie dość, że utrzymasz rośliny dłużej przy życiu, to na dodatek w twoim mieszkaniu zagości miły, cytrusowy zapach. Gdy odwiedzą cię goście, zobaczą piękny pęczek i poczują przyjemny, rześki aromat w domu. Wybielacz niszczy drobnoustroje, które ponaglają proces więdnięcia.

REKLAMA

Jak utrzymać bukiet w nienagannym stanie? Pozostałe metody

Cyklicznie wymieniaj wodę – idealna będzie przegotowana i bardzo zimna. Wrzucenie do niej kostek lodu to dobry pomysł – dzięki temu jej temperatura zmniejszy się, a rośliny będą dłużej świeże. Oprócz tego przycinaj końcówki łodyg. Rób to pod skosem, a powierzchnia absorbowania wody będzie pokaźniejsza.

Jeśli chodzi o dokarmianie, to poza wybielaczem, możesz wzbogacić wodę w wazonie o odrobinę cukru. Świetnie sprawdzi się też miód bądź kwasek cytrynowy. Rozwój niepożądanych mikroorganizmów zablokuje również aspiryna – wystarczy pół tabletki.

REKLAMA

Czytaj też: Wszystkie nasiona wykiełkują na 100%. Wystarczy 1 trik przed siewem

Podziel się: