REKLAMA

Zamiast szorować garnek, posmaruj go tym.
fot. Pxhere

Masz w domu stary garnek, który jest aż tak zaniedbany, że korzystanie z niego to nie lada wyzwanie? Wcale nie musisz go wyrzucać na śmietnik! Spraw, by odzyskał dawną świetność i znów nadawał się do użycia. Posmaruj go jednym domowym środkiem, a będzie jak nowy!

REKLAMA

Kubki, talerze czy patelnie przydają nam się niemal każdego dnia. Nie ma w tym nic dziwnego, że po jakimś czasie tracą swój kunszt. Ale to wcale nie przesądza o tym, że trzeba je wyrzucić i kupić nowe.

Co najlepiej nadaje się do czyszczenia garnka?

Często sam płyn do naczyń to za mało. Skumulowany na garnkach brud, przypalenia oraz tłuszcz trzeba zwalczyć trochę cięższym środkiem – trikiem, o którym nie wszyscy słyszeli, a który przywrócił do życia już tysiące naczyń kuchennych!

REKLAMA

Przygotuj:
-ocet (1 łyżka)
-sodę oczyszczoną (1 łyżka)
-pastę do zębów (1 łyżka)

Jak przyrządzić specyfik do mycia garnków?

Wszystkie powyższe składniki wymieszaj na gęstą papkę, a potem zaaplikuj ją na cały spód garnka i odstaw go na ok. 20 minut. Wtedy preparat zdąży zadziałać i rozbije wszelkie nieczystości. Później przy pomocy druciaka bądź szczotki szoruj starannie powierzchnię, a na samym końcu spłucz resztki pod bieżącą wodą.

REKLAMA

Natychmiast zobaczysz, że wygląd Twojego starego garnka zupełnie się odmienił – i to na lepsze. To dobry patent dla każdego – jest ekspresowy, łatwy i ekonomiczny. Przywróci blask nawet najbardziej zaniedbanym naczyniom.

Skoro już wiesz, jak odświeżyć stary garnek – czas dowiedzieć się, jak usunąć przypalenia. Powszechna metoda polega na stworzeniu mieszanki z octu i sody oczyszczonej, jednak w rzeczywistości ta kompozycja nie przynosi spektakularnych efektów. W dodatku nie jest bezpieczna. Lepiej zamiast tego poznać inny, bezpieczny patent na odnowienie przypalonego naczynia bez wysiłku.

REKLAMA

Garnek emaliowany, który uległ przypaleniu, możesz wyczyścić następująco:

Do naczynia wlej 4 szklanki wody i rozpuść w niej 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wlej roztwór do garnka (o ile nie przykrył całego osadu, to zwiększ proporcje składników). Gotuj zawartość w garnku, równocześnie mieszaj ją drewnianą szpatułką i obserwuj, jak zabrudzenia odstają samoczynnie. Efekt „wow” gwarantowany!

Czytaj też: Robaki kurzowe mogą czaić się w Twoim domu. Zwalczysz je 1 sposobem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA