Zamiokulkas rośnie bujny jak w palmiarni. Podaję mu raz w miesiącu

zamiokulkas i mąka
fot. screen Youtube / @LoucosdasPlantas / Pixabay

Wczesną wiosną na roślinach pojawiają się pierwsze liście, a po nich niebawem zaczną rozkwitać pąki kwiatowe. W przypadku domowych roślin jest podobnie. Po trudnej zimie potrzebują wsparcia. Jeśli twój zamiokulkas mocno osłabł i przestał rosnąć, powinieneś mu pomóc. Ratunkiem dla niego może być domowy nawóz z kuchennego składnika. Zaopatrzy sadzonkę w niezbędne substancje pokarmowe. Aplikując jej odżywkę od marca do maja, uczynisz roślinę silniejszą. Okaz z dnia na dzień będzie pięknieć i pojawi się na nim morze nowych liści.

REKLAMA

Domowa odżywka na dobry start. Zamiokulkas będzie rósł jak na dopingu

Nawóz domowej roboty jest bardzo prosty do zrobienia. Wystarczy mąkę ziemniaczaną (1 łyżkę stołową) połączyć z wodą o temp. pokojowej, a potem podlewać mieszanką swoją roślinę – raz na 30 dni.

Efekty będą widoczne gołym okiem i to już po pierwszej aplikacji. Po zakończeniu kuracji łodygi zamiokulkasa obsypią się dorodnymi, wybarwionymi liśćmi. Kwiat ledwo pomieści się na parapecie.

REKLAMA

Skrobia pozyskiwana z ziemniaków jest źródłem składników mineralnych tj. magnez, azot i potas. Minerały te odżywiają sadzonkę i wspierają jej dalszy rozwój. Ponadto w sypkim składniku znajduje się kompleks witamin z grupy B, który wzmacnia moc domowego nawozu. Ten wzbogaca ziemię, polepsza jej skład i podbudowuje korzenie zamiokulkasa. Działa niego jak doping.

Czytaj też: Wystarczy 1 tabletka. Skrzydłokwiat osiągnie szczytową formę

REKLAMA

Udostępnij: