Telewizja publiczna kierowana przez Jacka Kurskiego nie ma ostatnio najlepszej prasy. Prorządowym TVP i TVP Info zarzuca się jednostronność, uprawienie tępej propagandy i sięganie dna.

Sposób, w jaki telewizja publiczna relacjonuje głodówkę lekarzy rezydentów, wielu obserwatorów uznaje za skandaliczny. TVP Info postanowiła ośmieszyć liderów protestu i opublikowała ich zdjęcia z wakacyjnych podróży, przypinając im łatkę „miłośników zagranicznych wojaży”.

Z materiału, który zamieścił portal TVP Info wynika, że skoro młodzi lekarze jedzą kanapki z kawiorem, podróżują po świecie i piją wino, to znaczy, że nie mają prawa narzekać. Niektórzy tę narrację porównują do propagandy PRL, w której wrogom „przodującego ustroju” zarzucano rozpasanie i bogactwo.

Dziennikarze TVP Info w swym zacietrzewieniu opisali Katarzynę Pikulską, jedną z protestujących lekarek, jako „miłośniczkę podróży”. Dowodem na życie ponad stan miało być jej zdjęcie z Kurdystanu. Prawda jest taka, że Pikulska nie była tam na wczasach, ale na misji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że rok temu jej wypowiedź o pomocy udzielanej potrzebującym była w pozytywnym świetle przedstawiana przez „Wiadomości” TVP.

Grillowania protestujących lekarzy rezydentów przez telewizję publiczną nie zdzierżył Adrian Zandberg, lider partii Razem. Na swoim profilu na Facebooku napisał: „Pieczeniarzom z TVP może się wydawać, że to, co uprawiają, to dziennikarstwo. W rzeczywistości to zupełnie inny zawód, o dużo dłuższej historii”. Zbulwersowany Zandberg na tym nie poprzestał i wdał się jeszcze w wymianę zdań na Twitterze z Dawidem Wildsteinem, dziennikarzem zatrudnionym w telewizji publicznej i do niedawna szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, którą poniżej przytaczamy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę