Wiele krajów otworzyła granice, co oznacza, że można planować wczasy. Zanim jednak zdecydujesz się zamówić wycieczkę, zapoznać się z jakimi restrykcjami w danym kraju będziesz miał do czynienia. Nowy serwis od Komisji Europejskiej pozwala sprawdzić wszystkie informacje na jednej mapie.

Jak informuje redakcja gazety.pl next unijni urzędnicy zapewniają, że nowa strona umożliwi bezpieczne planowanie tegorocznych wakacji. Nie wszędzie jednak można wjechać bez żadnych ograniczeń. Jak zatem zaplanować wakacje?

Pomocna ma być nowa strona przygotowana przez Komisję Europejską. Na stronie można dowiedzieć się gdzie restrykcje zdjęto całkowicie a gdzie ograniczenia nadal występują. Warto również sprawdzić, w których państwach możemy spodziewać się np. kwarantanny czy badań.

Całkowicie ograniczenia dla Polaków zdjęli Niemcy, Włosi, Francuzi czy Szwedzi. O tym, jak wygląda sytuacja w innych krajach, świadczą komunikaty widoczne po wybraniu danego państwa na mapie. Adres strony, na której można sprawdzić te informacje to: https://reopen.europa.eu/pl


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę