słoik i szczoteczka do zębów
fot. screen Youtube / wikiHow

Co ile czasu wymieniasz swoją szczoteczkę do zębów na nową? Jeśli nawet nie masz zwykłej szczoteczki, tylko tę elektryczną, to przypomnij sobie, kiedy ostatnio zmieniałeś wkład? Powinieneś zwracać na to uwagę, ponieważ to ogromne zbiorowisko drobnoustrojów! Chyba nie chcesz, żeby bakterie dostały się do Twojej jamy ustnej… Poznaj szybką i skuteczną domową metodę na odświeżenie szczoteczki do zębów!

Jak dbać o szczoteczkę do zębów?

Zawsze, gdy masz zamiar skorzystać ze szczoteczki, najpierw umyj ręce. Zrób to staranne, używając gorącej wody i mydła. To ważne, bo dłonie to także siedlisko zarazków, które mogłyby przenieść się na szczoteczkę. Zanim wyciśniesz pastę na szczoteczkę, dobrze przepłucz ją pod gorącą wodą. Ten zabieg też pomoże usunąć mikroorganizmy.

Co można jeszcze zrobić?

Po umyciu zębów i wypłukaniu szczoteczki z pozostałości pasty nie wkładaj jej szybko do kubka.

Jak zdezynfekować szczoteczkę do zębów? Poznaj domowy patent

Do kieliszka nalej odrobinę płynu do płukania jamy ustnej i włóż do niego główkę szczoteczki do zębów na co najmniej pół minuty. Tyle czasu wystarczy, aby ją skutecznie odkazić. Potem wysusz przedmiot i wykonuj tę czynność regularnie podczas każdego mycia zębów.

Ten drobny zabieg zapewni Ci poprawną higienę. Jeżeli jesteś przeziębiony lub złapałeś jakąś infekcję, powinieneś trzymać szczoteczkę w kieliszku z płynem do płukania jamy ustnej bez przerwy!

Jak odświeżyć szczoteczkę do zębów w inny sposób?

Możesz użyć produktów, które masz w domu. Do 0,5 szklanki wody dodaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i 2 łyżki octu. Wszystko dobrze wymieszaj, aby składniki się całkowicie połączyły. W uzyskanej mieszance zanurz główkę szczoteczki do zębów na około pół godziny, a następnie opłucz ją w gorącej wodzie. Taką czynność przeprowadzaj raz na 2 tygodnie.

Zobacz także: Jak naostrzyć jednorazową maszynkę do golenia? Genialny trik


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę