Zaparowane szyby
https://pxhere.com/

W okresie jesienno-zimowym nieustannie musimy zmagać się z problemem zaparowanych szyb w samochodzie. Nie dość, że problem ten jest niezwykle denerwujący to stwarza zagrożenie dla ruchu. Zaparowane szyby znacząco ograniczają widoczność, co z kolei może doprowadzić do wypadku.

REKLAMA

Jak poradzić sobie z zaparowanymi szybami?

Niestety, często nawiew czy specjalne środki przeciwko osadzaniu się pary na oknach totalnie się nie sprawdzają. Szyby dalej są zaparowane, a jazda autem staje się nie tylko nieprzyjemna, ale i niebezpieczna. Jak sobie z tym poradzić?

Jeden tani produkt może znacząco odmienić nasze życie. Mowa tutaj o pochłaniaczu wilgoci. Pochłaniacz taki powinniśmy umieścić na desce rozdzielczej, tuż przy przedniej szybie. Co ciekawe, nie musimy wcale kupować go w sklepie, a z łatwością wykonamy go samodzielnie.

REKLAMA

Warto skorzystać z tego sposobu

Aby wykonać domowy pochłaniacz wilgoci potrzebować będziemy jedynie skarpetki lub bawełnianego woreczka. Do środka wsypujemy silikonowy żwirek dla kota, który świetnie pochłania nadmiar wilgoci. Całość dokładnie zawiązujemy i gotowe. Zaparowane szyby to już przeszłość.