Zapytano Polaków, jak oceniają Hołownię. Wymowne wyniki

Hołownia chce depenalizacji marihuany w Polsce
fot. YouTube | Sejm RP

Pracownia IBRiS przeprowadziła sondaż dla Radia ZET, w którym zapytała Polaków, jak oceniają Szymona Hołownię w roli marszałka Sejmu po czterech miesiącach piastowania tego stanowiska. Niemal połowa ankietowanych jest zdania, że dobrze sobie radzi z obowiązkami.

REKLAMA

Respondenci zostali zapytani, czy według nich lider Polski 2050 Szymon Hołownia odpowiednio sprawdza się na stanowisku marszałka Sejmu. 49,1% osób odpowiedziało twierdząco, z czego 20,9% badanych wskazało na „zdecydowanie tak”, a 28,2% na „raczej tak”.

Przeciwnego zdania było natomiast 39,9% osób – według nich Hołownia nie wykonuje swoich obowiązków w sposób właściwy. Jednocześnie, 16,3% ankietowanych wybrało wariant „raczej nie”, a pozostałe 23,6% „zdecydowanie nie”. 11% respondentów nie miało zdania w tej kwestii.

REKLAMA

Mniej osób chwali pracę Hołowni

– Zdecydowana większość wyborców opozycji, ponad 90 proc., jest krytyczna wobec pracy marszałka Hołowni (dobrze ocenia go tylko 9 proc. spośród nich). Jeśli chodzi o wyborców obozu rządzącego, dobrze ocenia Hołownię ponad 90 proc. z nich – podsumowano w raporcie z badania.

Co ciekawe, wyniki z najnowszego sondażu ukazują wyraźny spadek poparcia dla marszałka Sejmu. W styczniu opublikowano wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu”. Wynikało z niego, że 60% badanych pozytywnie oceniło działania Szymona Hołowni w roli marszałka Sejmu, a tylko 28% wybrało wariant „źle”.

REKLAMA

Podziel się: