pranie
fot. Pixabay

Jak przyspieszyć wysychanie prania? Poznaj sprytny patent, dzięki któremu Twoje bluzki czy spodnie nie będą musiały wisieć na suszarce przez całą noc. Nadadzą się do użytku znacznie szybciej!

Zimą pranie potrafi schnąć przez długi czas. Niekiedy nawet po całej nocy część ubrań (zwłaszcza swetry lub te zrobione z grubych materiałów) pozostają jeszcze bardzo wilgotne. A wiadomo, że błędem jest suszenie ciuchów na grzejniku (więcej o tym przeczytasz tutaj). Wtedy panuje duża wilgoć, która wgłębia się w ściany, a to prosta droga do rozwoju w mieszkaniu grzybów i pleśni.

Tak przyspieszysz wysychanie prania

Istnieje sposób, który sprawi, że dużo szybciej wysuszysz pranie. Będzie nadawało się do użytku już po mniej więcej 3-4 godzinach, a więc błyskawicznie. Na początku rozwieś odzież na suszarce i umieść ją po przeciwnej stronie grzejnika. Potem przykryj prześcieradłem całe pranie, a także kaloryfer (jeden koniec pościeli możesz schować za grzejnikiem). Tym sposobem stworzysz coś w stylu namiotu. Pod prześcieradłem powstanie swego rodzaju poduszka cieplna, która zdecydowanie przyspieszy schnięcie ubrań. Aby uzyskać bardziej zadowalający efekt, możesz obok suszarki ulokować włączony osuszacz powietrza. Urządzenie wchłonie nadmiar wilgoci i spowoduje, że ciuchy wyschną jeszcze prędzej.

Suszenie ubrań w pralce

Co ciekawe ubrania możesz podsuszyć również w pralce. Ta metoda sprawdzi się świetnie w awaryjnej sytuacji. Po zakończeniu prania, rzeczy, które chcesz szybko wysuszyć zostaw w urządzeniu. Potem do bębna wrzuć suchy, spory i czysty ręcznik. Nie powinien być zmechacony, tylko puszysty. Pralkę ustaw na program wirowania (najlepiej na najwyższe obroty). Po skończonym trybie wyciągnij ręcznik i odzież. Zobaczysz, że ręcznik wchłonął dużo wilgoci z ubrań. Teraz wystarczy, że dosuszysz np. spodnie i możesz znów je nosić.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę