Zastosuj trik krawcowej, a dziura zniknie w kilka chwil. Nie potrzeba igły i nitki

dziura w jeansach
fot. screen Youtube / تعلم حرفة_Learning a craft

Chociaż poszarpane jeansy stały się w ostatnim czasie hitem mody, to niestety dziury pojawiają się także niepożądanych w miejscach. W związku z tym odzież nie nadaje się już do chodzenia, tylko do wyrzucenia. Podpowiadamy jak załatać pęknięcie w kilka minut.

REKLAMA

W dzisiejszych czasach trendy modowe są bezceremonialne, więc istnieje różnorodność stylizacji. Wielu ludzi, szczególnie młodych wyraża swój charakter poprzez oryginalny strój. Ale czasami ciuchy nie wyglądają tak, jak trzeba. Czasami poszarpane ubrania tracą swój wdzięk. Jak doprowadzić je do porządku?

Jak załatać dziurę bez igły i nitki?

Poradzi sobie z tym nawet osoba bez umiejętności krawieckich. Na początku weź żelazko i taśmę termiczną. Ten drugi gadżet z pasmanterii pozwala skracać firanki/zasłony bez specjalistycznej maszyny. Taśma nadaje się do wszystkich materiałów, a niewielkie poprawki krawieckie przeprowadzisz sam.

REKLAMA

Nagrzej żelazko i zacznij prasować obszar z dziurą. Przełóż tkaninę na następną stronę i przytwierdź do siebie końce dziury. Teraz taśmą zaklej dziurę – tak, aby zakryła calutką linię szczeliny. Następnie przyłóż do dziury nieduży fragment tkaniny, najlepiej o identycznej barwie i wszystko zaprasuj. Poczekaj, aby materiał wystygł i gotowe. Elementarny obszar będzie zamaskowany.

Dzięki powyżej metodzie zawsze będziesz mógł odratować swoje ciuchy. Pamiętaj, aby po wykonaniu tej czynności nigdy więcej nie prać „odnowionego” ubrania w wysokich temperaturach.

Szybki patent na odnowienie swoich ciuchów

Wystarczy rozłożyć odzież na płasko i przykleić do niej kryształki o jakimś modnym wzorze. W ten sposób można ozdobić też obuwie np. szpilki. Jeżeli odcień spodni czy koszulki wypłowiał, to zastosuj barwnik do tkanin w konkretnym kolorze. To tani patent, dzięki któremu szybko odświeżysz swoją garderobę.

REKLAMA

Czytaj też: Posyp tym wycieraczkę, by szybko ją wyczyścić. Fenomenalny efekt za niecałe 2 zł

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: