Zastrzyk energii dla czosnku, cebuli i innych warzyw. Zrobisz z odpadków

odżywka do warzyw cebulowych
fot. Pixabay / Pexels

Idealna odżywka? Przede wszystkim skuteczna, ekologiczna, tania, a przy tym odpowiednia do wszystkich rodzajów warzyw. Tylko gdzie taką znaleźć? Mamy coś w sam raz. Doskonałego nawozu na próżno szukać w sklepach ogrodniczych, musisz przygotować go sam. Jest przeznaczony głównie dla cebuli i czosnku, ale błyskawicznie postawi na nogi też inne warzywa na działce. Poznaj skład uniwersalnego wspomagacza roślin uprawnych.

REKLAMA

Jak przygotować odżywkę do czosnku i reszty jarzyn na działce?

Będą ci potrzebne skorupki po jajkach (musisz je wcześniej zmielić na proszek), drobno pokrojona skórka od banana, 1 litr wody, a także 1 łyżeczka popiołu drzewnego i tyle samo suszonej pokrzywy. Ta kompozycja jest bombą składników mineralnych, które wpływają zbawienne na żyzność podłoża. Dodatkowo chronią uprawy przed różnymi chorobami i atakiem szkodników.

Jak aplikować organiczną odżywkę do warzyw?

Na początku wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, a następnie odstaw na jedną dobę w zimne i jak najmniej wilgotne miejsce. Po tym czasie przesącz zawartość przez sito, aby oddzielić ją od wody. Następnie rozrzedź płyn dodatkowymi 5 litrami wody.

Środek jest gotowy do użycia. Podlewaj nim warzywa cebulowe, ogórki, pomidory i inne odmiany, które sadzisz na działce. Obecne w nawozie pierwiastki, takie jak: potas, wapń i azot podbudują rośliny, zmobilizują do szybszego wzrostu i odeprą zagrażające im choroby.

REKLAMA

Czytaj też: Trochę wody i 1 sekretny składnik. Mech zniknie jednym susem

Podziel się: