policja
Pixabay.com

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformował o skierowaniu do prokuratury aktu oskarżenia przeciwko 26-letniej poznaniance, która w maju zamordowała swoje 3-letnie dziecko. Oskarżonej grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Ponad pół roku trzeba było czekać na finał śledztwa w sprawie Magdaleny C., która zabiła swoją córkę. Matka miała najpierw dusić dziewczynkę, a potem zadać jej kilka śmiertelnych ciosów nożem w okolice tułowia – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Do tej szokującej zbrodni doszło 4 maja.

„Magdalena C. przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanego jej przestępstwa i złożyła obszerne wyjaśnienia. Oświadczyła, że przyznaje się do czynu, ale nie do winy” – sprecyzował prok. Wawrzyniak.

REKLAMA

4 maja Magdalena C. zadała córce – co najmniej – trzy ciosy nożem kuchennym w okolicach serca. Dziewczynka nie od razu zmarła. Próbowano ją odratować – została przewieziona do szpitala im. Karola Jonschera w Poznaniu. Tam stwierdzono zgon 3-latki.

Zanim powiadomiono służby, Magdalena C. zadzwoniła do swojego znajomego, aby powiedzieć mu co zrobiła.

REKLAMA

Matka 3-latki tłumaczyła, że chciała popełnić tzw. „rozszerzone samobójstwo” (zabić córkę i siebie), ale po ugodzeniu córki nożem nie miała odwagi odebrać sobie życia.

Red. JŁ