Zatkany palnik gazowy
Pixabay

Zatkany palnik gazowy to problem wielu osób posiadających kuchenkę. Sprawdź rewelacyjny sposób na to, by odetkać je w kilka minut. Wystarczy jedna prosta czynność. 

Gdy palnik jest zatkany, wtedy automatycznie płomień jest słaby i nierówny, a to powoduje nierównomierne gotowanie i wydłużony czas. Zatkany palnik to jednocześnie zatkana dysza, której funkcją jest dostarczenie do palnika odpowiedniej ilości gazu w specjalny sposób, aby palnik działał bezpiecznie. Wystarczy zrobić jedną rzecz, by odetkać palniki. Sprawdź poniżej.

Zatkany palnik gazowy? Zastosuj ten patent

Patent polega na użyciu drucika lub igły. Poznaj instrukcję krok po kroku, jak przetkać palniki gazowe. 

1. Odkręć pokrętło gazu na kuchence i poczekaj kilka minut, aby ewentualny gaz się rozproszył. Następnie wyjmij ruszt i pokrywę palnika i sprawdź czy w środku są zanieczyszczenia. Usuń je za pomocą miękkiej szczotki lub wilgotnej ściereczki.

2. Jeśli palnik nadal jest zatkany to weź igłę lub drucik, a następnie usuń ostrożnie zanieczyszczenia z otworów palnika. Upewnij się, że używasz tylko igły lub drutu o odpowiedniej grubości, aby nie uszkodzić otworów palnika.

3. Gdy usuniesz wszelkie zanieczyszczenia z palnika, zamontuj pokrywę palnika i ruszt z powrotem na swoje miejsce. Przetestuj kuchenkę, kręcąc pokrętłem gazu i zapalając palnik. Upewnij się, że palnik działa prawidłowo i równomiernie płonie.

Sprawdź koniecznie jak wyczyścić ruszt kuchenki, o tym sposobie pisaliśmy tutaj. Efekty będą zaskakujące!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę